Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca

fot. PAP/Tytus Żmijewski
fot. PAP/Tytus Żmijewski
Stanisław Snopek

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie odbędą się w Katowicach. Ta decyzja Zarządu PZHL wzbudza cały czas kontrowersje i ożywioną dyskusję w środowisku...

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ

Mniej lub bardziej formalne rozmowy z miastami, zasłanianie się mało precyzyjnymi ofertami finansowymi i wreszcie dosyć dziwne głosowania działaczy nad lokalizacją mistrzostw nie wystawiają nam przed światem najlepszego świadectwa.

Wprawdzie mamy jeszcze w pamięci imprezy, które gościł katowicki "Spodek" i lubimy magię tego miejsca, ale – moim zdaniem – już po przyznaniu mistrzostw Krakowowi taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Wszelkie zakulisowe gierki grupy działaczy powinny zostać rozliczone i sprawdzone. Opinii publicznej należy się dokładniejsza informacja, na czym polega rzekomo znacznie atrakcyjniejsza propozycja Katowic, kto i ile na tym zarobi, a przede wszystkim – ile zyska na tym polski hokej?

Wśród kibiców, jak zawsze w naszym kraju, zdania są podzielone. Część jest oburzona, bo ma jeszcze w pamięci kwietniowe mecze w nowoczesnej krakowskiej Arenie, część zadowolona, bo będzie miała bliżej i liczy na tańsze bilety.

Faktem jest, że federacja IIHF, przyznając Polsce organizację turnieju rok po roku, nie brała pod uwagę innego rozwiązania jak jego lokalizację w Krakowie. Do dzisiaj na oficjalnej stronie IIHF można przeczytać, że mistrzostwa odbędą się w tym mieście! Wszystko powinno się potwierdzić na najbliższym spotkaniu hokejowych działaczy w Dubrowniku, które potrwa od środy do niedzieli.

Odebranie Polsce organizacji mistrzostw raczej nam nie grozi, ale spory niesmak pozostał. Czy doczekamy kiedyś chwili, aby o polskim hokeju na lodzie nie dyskutować w związku z aferami i kłótniami działaczy tylko wynikami sportowymi?

Póki co, odnotujmy więc interesujący początek sezonu ligowego. Na dzisiaj cztery czołowe zespoły mają po 15 punktów, a kolejny tylko o punkt mniej. Czyżby obawy, że GKS Tychy i Cracovia zdystansują resztę były nieuzasadnione? Zobaczymy. Na razie na pewno jest ciekawie.

Najnowsze
Śląsk nad przepaścią. Sprawdź możliwe scenariusze dot. spadku
Śląsk nad przepaścią. Sprawdź możliwe scenariusze dot. spadku
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Śląsk Wrocław musi liczyć na cud, aby utrzymać się w PKO BP Ekstraklasie (fot. Getty Images)
Katastrofa Śląska Wrocław. Jedną nogą w Betclic 1 Lidze [WIDEO]
Górnik Zabrze wygrał ze Śląskiem Wrocław 1:0 (fot. PAP)
pilne
Katastrofa Śląska Wrocław. Jedną nogą w Betclic 1 Lidze [WIDEO]
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Niezbędnik 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Sprawdź szczegóły
Ruben Vinagre (L) and Maximillian Maxi Oyedele
Niezbędnik 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Sprawdź szczegóły
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Co z przyszłością Feio? "Z końcem sezonu..."
Goncalo Feio (fot. TVP SPORT)
Co z przyszłością Feio? "Z końcem sezonu..."
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Gol Wisły anulowany. Czy to na pewno był spalony?! [WIDEO]
fot. TVP
Gol Wisły anulowany. Czy to na pewno był spalony?! [WIDEO]
| Piłka nożna / Betclic 1 Liga 
Nie chcą, a lekkoatletom robią pod górkę. "Bardzo dziwne, bardzo brzydkie"
World Relays z udziałem Polaków już w weekend 10-11 maja na antenie TVP Sport (fot. Getty)
polecamy
Nie chcą, a lekkoatletom robią pod górkę. "Bardzo dziwne, bardzo brzydkie"
foto1
Michał Chmielewski
Pajor o krok od mistrzostwa. Oglądaj mecz Barcy w TVP
Real Betis – FC Barcelona Femeni, liga hiszpańska kobiet. Transmisja online meczu z Ewą Pajor na żywo w TVP Sport (111.05.2025)
transmisja
Pajor o krok od mistrzostwa. Oglądaj mecz Barcy w TVP
| Piłka nożna / Hiszpania 
Do góry